JLABS

Mikrobiologie-2001.Barvy

Barevné odlišení vzorků v základním pohledu


Bullet Základní pohledu na vzorky je vybaven podbarvováním. Barvy je možno přenastavit, zde je popisujeme v jejich základní podobě. Význam barev je mnemonický ve smyslu barev na semaforech ...
Bullet Probarvován je pouze pohled přivolávaný přes F4 resp. první v profilech, které stav vzorku může zajímat.
Bullet Při načíslování je vzorek zbarven domodra - značí to nehotový stav, vzorek ještě ani "nevyjel" na křižovatku.
Bullet Při editaci nebo vkládáním včetně úajů o pacientovi a vzorku se vzorek stane světle žlutým - je pomalu připraven na vjezd do laboratoře.
Bullet Po prvním zápisu do knihy se stane citrónově žlutým. Čeká na zelenou.
Bullet Dostane-li se do stavu Ukončeno, ale není ještě validován, stane se pomerančovým. Je tedy už těsně před odjezdem ...
Bullet Jakmile je Validován, stane se zeleným a může z laboratoře odjet. Dostane se pak typicky na web a do kompetence profilu TISK.
Bullet Pokud se někde vyskytne závada, vzorek zčervená a musí se jím zabývat administrátor. Může tak vzorek označit jak systém, tak i administrátor nebo některý z lékařů.
Bullet Stornované vzorky jsou tmavě šedé pro pořádek.

Bullet Stavy vzorku, tedy příznaky V,U,O jsou samozřejmě vidět a je možno se orientovat podle nich i bez barev, barvy jsou ale přece jenom snadnější. Pro toho, kdo má potíže s barvocitem, je připraven pohled, kde jsou barvy pojmenovány a uvedeny hnedka v první kolonce. Blue je modrá, Red je červená, Black černo-šedivá, Yellow světle žlutá, !Yellow citrónová, Brown pomerančová a Green zelená.


Bullet Rejstřík kapitoly


JLABS Aktualizováno dne 20001021. Komentář: info@jlabs.cz