JLABS

JLabs.MbioTrutnov.Instalace

Instalace na koncová PC


    Bullet Adresa serveru je 172.16.211.2 - bylo by lepší, kdyby byl v ikonách i jinde oslovován přes symbolické jméno.
    Bullet V adresáři //172.16.211.2/vaxnt/install je funkční ikona mbio-trutnov-lekar.lnk a také konfigurace databázových aliasů IDAPI32.CFG. Pokud je tam nemáme, z funkční stanice nakopírujeme (třeba na disketu nebo na síťový disk) spouštěcí ikonu a dále soubor IDAPI32.CFG, který by měl být v C:/Program Files/Borland/Common Files/BDE. Pokud jsme vzdáleni od jakékoli funkční stanice, požádáme, aby kopírování udělal někdo na sdílený disk.
    Bullet Dále z adresáře //172.16.211.2/vaxnt/install/ib spustíme setup, na všechno kývneme a ze seznamu instalovaných funkcí si ponecháme zafajfkovánu pouze první složku, tedy ovladač na Interbase. Kývneme i případný dotaz na aktualizaci SERVICES.
    Bullet Podobně instalujeme z //172.16.211.2/vaxnt/install/bde/disk1. Zase na všechno kývneme.
    Bullet Pak nakopírujeme na plochu spouštěcí ikonu a na odpovídající místo nakopírujeme IDAPI32.CFG. Tedy C:/Program Files/Borland/Common Files/BDE. Ikonu možná bude potřeba poupravit podle reálných jmen počítačů. Pokud na počítači rezidují například Delphi nebo jiný produkt používající BDE, může být domovský adresář BDE i jinde. Pak nutno vyhledat, nepravděpodobnější je C:/Program Files/Common Files/Borland Shared/BDE.


JLABS Aktualizováno dne 20090713. Komentář: info@jlabs.cz