JLABS

Mikrobiologie.Kniha.Orakulum.Příklad

Příklad typického orakula


Bullet Následující soubory, je to z orakulí pro konkrétní antibiotikum v MIC razítku, ukazuje strukturu typického orakula. S komplikovanou trojicí položek MIC razítka jsou typicky spojeny tři soubory:


Bullet Jeden číselník, který reguluje hodnoty zapisované do položky určené na koncentraci, zapisovat je možno jak jménem jamky tak i binárním logaritmem koncentrace. Vedle regulace povolených hodnot může číselník i definovat "lepší" nebo "hezčí" přepočet hodnoty pro tisk. Možno tedy v knize psát a "a" do výsledky chtít tisknout "+6".
Bullet Jedno orakulum na přepočet hodnoty. Je tedy možno psát "a", ALE chtít, aby se hnedka samo zobrazilo +6.
Bullet Další orakulum na interpretaci. To vezme již přepočtenou hodnou nebo syrovou a přepočte ji na C,R,I a hodnotu vyplní do poslední položky z trojice.


Bullet Celý mechanismus může znít složitě, ale je zase orientován na to, aby jej bylo možno udržovat beze zbytku neprogramátorem. Navíc různých nabídek pro antibiotika je jenom několik různých a přepočtů breakpointů také není nekonečně mnoho. Je tedy celkem pracné dát dohromady jednu funkční trojici, ale pak již kopírováním a přejmenováním je snadno udělat i velmi "geniální" razítko celkem rychle. To je důležité při změně konfigurace používaného setu apod. Při předpokládané frekvenci otisku jednoho razítka do knihy 10,000 x ročně a více, je pak každá dobře naprogramovaná trojice ekvivalentem mnoho x 10,000 x cvaknutí do klávesnice a tudíž potenciální chyba lidského faktoru. Odečítání se při "geniálním" razítku redukuje na mechanický zápis, který se sám interpretuje. Případné chyby v orakulích se dají snadno izolovat a razítko tak dovést k dokonalosti.

Přepočítávací a kontrolní orakulum:
symbol		definuje způsob přepočtu, zde symbolický a ne numerický - je to vlastně přepočítávací tabulka
r=>6			orakulum dostane "r", ale řekne ">6"
+=>6			...
a=+6
b=+5
c=+4
d=+3
e=+2
f=+1
g=.0
h=-1
-=ó1
>6=>6
+6=+6
+5=+5
+4=+4
+3=+3
+2=+2
+1=+1
.0=.0
-1=-1
ó1=ó1

Interpretační orakulum:
symbol
>5=R
+5=R
+4=R
+3=C
+2=C
+1=C
.0=C
-1=C
-2=C
ó2=C



Bullet Rejstřík kapitoly
Bullet Nadřízená kapitola dokumentace / rejstřík


JLABS Aktualizováno dne 20000623. Komentář: info@jlabs.cz